Mobil Uygulama İş Fikirleri: Henüz Keşfedilmemiş Pazarlar

mobile

Günümüzde mobil uygulama pazarı inanılmaz bir hızla büyüyor. İnsanlar artık telefondan hemen hemen her şeyi yapabiliyorlar ve bu nedenle, mobil uygulama iş fikirleri için de birçok fırsat var. Ancak, bu fikirlerin çoğu popüler ya da keşfedilmiş pazarlara odaklanıyor. Biz ise bu makalemizde henüz keşfedilmemiş pazarlardan bahsedeceğiz.

1. Diyet Uygulamaları

Diyet uygulamaları şimdilik oldukça popüler olsa da, henüz keşfedilmemiş bir pazarı olduğunu düşünüyoruz. Örneğin, vegan beslenme veya ketojenik diyet özellikleri içeren bir uygulama belki de farklı bir hedef kitleye hitap edebilir.

2. Görsel Planlama Uygulamaları

Görsel planlama uygulamaları özellikle mimarlar, iç tasarımcılar veya DIY meraklıları için oldukça yararlı olabilir. Bu uygulamalar sayesinde, kullanıcılar fikirlerini görselleştirebilir, ve ilerleyen dönemlerde gerçekleştirirken kullanabilecekleri bir kayıt oluşturabilirler.

3. Kitap Takip Uygulamaları

Okuma tutkunları için kitap takip uygulamaları son derece yararlı olabilir. Bununla birlikte, birçok kitap takip uygulaması, yalnızca basit bir kayıt tutup iyi bir okuma deneyimi sunmaktan öteye gitmiyor. Bu nedenle, yeni bir kitap takip uygulaması, okuyucuların daha etkin bir şekilde takip yaparak sohbet edebilecekleri bir platform sunabilir.

4. Sesli Rehberlik Uygulamaları

Seyahat edenler için bir mobil uygulama fikri, bir anlamda bir tur rehberi olarak kullanılabilecek bir uygulama olabilir. Ancak, daha önce yapılmış birkaç uygulama haricinde, bu alanda henüz keşfedilmemiş birçok pazar mevcut.

5. Ev İşleri Yönetimi Uygulamaları

Ev işleri yönetimi uygulamaları da birçok önemli özellik barındıran bir mobil uygulama fikri olabilir. Bu uygulama, ev işleri yapmakta zorlanan kişilere yardımcı olabilir veya evde neler yapılabileceği konusunda antrenörlük yapabilir.

Bu 5 özellik arasında, henüz keşfedilmemiş birçok pazar bulunmaktadır. Ancak, yalnızca bir fikir beğendiğiniz için bir uygulama geliştirmeniz önerilmez. Ortada bir iş fikri veya arzulanabilirlik olsa dahi, hedef kitle üzerinde yeterli araştırma yapmak oldukça önemlidir.

SSS:

1. Bu mobil uygulama fikirleri nasıl bir iş modeli oluşturur?

Bu mobil uygulama fikirleri, abonelik modeli veya uygulama üzerinden ücretli hizmet vermek şeklinde iş modeline sahip olabilirler.

2. Benzer mobil uygulamalar varsa, bu tasarımları nasıl ayırt ederim?

Yeni bir tasarım veya özellik ekleyerek, hedef kitle üzerindeki yaratıcılığınızı farklılaştırmak önemlidir.

3. Hangi becerileri geliştirmeliyim?

Ürün yöneticiliği, pazarlama, UX/UI tasarımı, mobil geliştirme ve kullanıcı araştırmaları gibi bir dizi beceriye ihtiyacınız olacaktır.

«
»

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir