Mobil uygulama nedir? App nedir? 2023

Mobil uygulama nedir? App nedir? 2023 1

Mobil uygulama nedir? App nedir?

Mobil uygulama ile App tamamen aynı şeylerdir. Sadece App, Mobil Uygulamanın İngilizcesi olan Application’ın kısa yazılışıdır.

Mobil uygulama denince akla ilk gelmesi gereken şey, mobil telefonların ve tabletlerin işlevsellğini ve özelliğini arttıran, ona ekstra yetenekler kazandıran özel küçük programlardır. İşletim sisteminin üzerine kurulurlar ve ayrıca indirilip, ayrıca kurulurlar. İstenildiği zaman da sistemden kaldırılırlar.

Mobil uygulama nedir? App nedir? 2023 2


Mobil uygulamalar dünyada daha çok App adıyla bilinir ve mobil dünyanın trend konularından biridir. Özellikle android platformunun uygulama mağazası olan Google Play, iOS platformunun App Store ve Windows Phone platformunun  Apps mağazaları, uygulama programlarının önünü açmış ve yepyeni bir sektör haline getirmiştir.

Mobil uygulamalara örnek olarak: WhatsApp, Instagram yada Facebook’un mobil uygulaması gösterilebilir.

Mobil uygulamalar şuan dünya üzerinde en fazla kullanılan mobil unsurların başında geliyor. Çok değil bundan yıl önce hayatımızda pek bir anlam ifade etmeyen mobil uygulama, aplikasyon yada app ne adla anılırsa anılsın şuan da günümüzde 1-2 yaşındaki çocuklarımızın bile elinden düşmeyen telefonların, tabletlerin vazgeçilmez unsuru.

Daha teknik konu olsa da aşağıda ki mobil uygulama yada diğer kısa adıyla app ile alakalı olan alttaki konuları da okuyarak daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.

Native uygulama nedir? (Yerel, Doğal) 2022

Hibrid uygulama nedir? (Melez/Karma App) 2022

 

«
»

“Mobil uygulama nedir? App nedir? 2023” için bir cevap

  1. samet şahin avatarı
    samet şahin

    Yazınız için teşekkürler .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir