Uygulamanızı başarılı kılmak için gerekenler 2022

Herkes birden fazla mobil uygulama kullanır ve hemen hemen her işletmenin müşterilerinin yüklemesini istediği en az bir uygulama vardır. Ancak, tüm uygulamalar başarıya ulaşmaz. İyi bir mobil uygulamayı başarılı bir mobil uygulamadan ayıran nedir? Kısa cevap – özellikler.

Bu blogda, uygulamanızı başarılı kılmak için eklemeniz gereken farklı özelliklerden ve Mobiluygulaman’ın kendin uygulamanı kendin yap slagonlu uygulama oluşturucu platformu yardımıyla herhangi bir kodlama yapmadan nasıl uygulama oluşturabileceğinizden bahsedeceğiz .

Tanıtım

Birden fazla faktör, strateji ve püf noktası, başlangıçta etkileyici sayıda indirme elde etmenize yardımcı olabilir. Ancak, müşteriler bugün daha seçici. Deneyimden memnun kalmazlarsa, uygulamanızı kaldırmaları yeterlidir.

Daha da kötüsü, uygulamanızın derecelendirmesine daha fazla zarar vermek için sert bir inceleme bile bırakabilirler. Bu olumsuz değerlendirme sonunda diğer potansiyel müşterilerin uygulamanızı indirmesini engelleyecektir: sonuç – başarısızlık.

Buradaki fikir, uygulamanın tasarımı, düzeni, performansı gibi temel konulara gereken özeni göstermek ve ardından müşterilerinizin sizinki gibi bir uygulamada ne aradığını dinlemektir!

Aşağıdaki infografik, mobil uygulamaların işletmeler için neden büyük önem kazandığını ve başarılı bir mobil uygulama için en önemli özellikleri daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

İşletmeniz için mobil uygulama

Mobil uygulamalar, işletmeler için önemsiz ve gösterişten daha fazlası haline geldi. Giderek daha fazla şirket, müşterilere ulaşmak için mobil uygulamaları etkili araçlar olarak görüyor. Ortalama bir akıllı telefon kullanıcısı, en sevdikleri mobil uygulamalarda günde birçok saat harcıyor. Yukarıdaki infografikte belirtildiği gibi, ortalama bir kullanıcı bu sürenin yaklaşık %97’sini mobil uygulamalarla geçiriyor. İşte işletmelerin kendilerine ait bir iş mobil uygulaması yapmaktan elde ettikleri avantajlardan bazıları .

 • Marka sadakatini ve bağlılığı artırır
 • Daha güçlü bir marka imajı oluşturur
 • Seyirci ile daha güçlü iletişim
 • Ek gelir kanalı ile karı artırır

Başarılı bir mobil uygulama için en iyi mobil uygulama özellikleri

Blogla birlikte ele alacağımız ana konuya, mobil uygulamanıza ekleyebileceğiniz en iyi özelliklere geçiyoruz. Elbette mobil uygulamanızda görmek isteyeceğiniz birkaç ilginç özellik olabilir. Yine de, sahip olunması gereken özellikleri, olması gereken özelliklerden ayırmanız önemlidir.

Mobil uygulamanız için olmazsa olmaz özelliklerin bir listesi:

 

 • Sadelik ve sezgisellik

 

Tüm mobil uygulamanın navigasyonu, tasarımı ve akışı basit olmalıdır. Bir uygulama kullanıcısı hiçbir zaman aradıkları bilgiyi veya içeriği bulmak için uğraşmamalıdır. Bu, mobil uygulamanıza yeni öğeler veya işlevler eklerken, mobil uygulamanızın basitliğini engellemediğinden emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Mobil uygulama, uygulama kullanıcısının merkezi acı noktasını önceden ele almalıdır. Mobil uygulamanızı tasarlarken hatırlamanız gereken en önemli ikinci şey, kullanıcının minimum veya hiç bilişsel çaba harcamaması gerektiğidir.

 

 • Kaliteli görseller

 

Mobil uygulamanızın işlevselliği ne kadar iyi olursa olsun, çoğu kişi düşük kaliteli, düşük çözünürlüklü görüntüler gördüklerinde uygulamayı hemen kaldırır. Önce gözlerimizle yiyoruz.

Tüm görsellerinizin profesyonelce tasarlandığından ve görselleriniz için en iyi çözünürlüğü kullandığınızdan emin olun.

Düşük çözünürlüklü görüntüler, özgünlüğünüze bir iftira atar. İnsanlar mobil uygulamanızdan şüphe etmeye başladığında, markanız için de aynı şekilde hissedeceklerdir.

 

 • Hız

 

Yüklenmesi birkaç saniye süren bir uygulama, uygulama kullanıcılarının deneyimini mahveder. Modern tüketici – özellikle Y kuşağı sabırlı değil ve anında tatmin arıyor. Mobiluygulaman’da yaptığımız tüm uygulamaların ışık hızında olmasını sağlıyoruz. Aslında hız, platformumuzdaki uygulamaların en beğenilen özelliklerinden biridir.

Mağazada dikkatinizi arayan bir müşterinizin olduğu ve onlara gelmeniz için birkaç dakika ayırdığınız bir senaryo hayal edin. Bu mağazadaki müşterilerin hissettiği hayal kırıklığı, mobil uygulamanızı kullananlardan çok daha az!

Sonuç olarak, mobil uygulama performansı ve başarısı söz konusu olduğunda hız çok önemlidir.

 

 • Esneklik

 

İki ana cihaz platformu vardır – iOS ve Android. Mobil uygulamalarınızın her iki platformda da müşteriler tarafından kullanılabildiğinden emin olun. Aksi takdirde, pazarın büyük bir bölümünü kaybedersiniz.

Android uygulama gönderme süreci oldukça basittir ve bunu kolayca kendiniz yapabilirsiniz. iOS uygulaması gönderme süreci biraz uzun sürüyor ve bu süreçte bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Merak etme! Mobiluygulaman, bir iOS uygulaması yapmanız ve ardından bunu App Store’a göndermeniz için günün her saatinde destek sunar. App Store’un uygulamanızı onaylamasını nasıl sağlayacağınızı öğretmek için eğiticilerimiz ve rehberli yardımlarımız var .

 

 • Çekici renk şemaları

 

Birine çekici gelen diğerine göre olmayabilir. Subjektiftir. Bununla birlikte, bazı renk kombinasyonları herkes için işe yarar gibi görünürken, diğerleri çoğu insanı utandırır.

Bu çaba önemlidir, çünkü renkler bir markayı şekillendirmede önemli bir rol oynar.

 

 • Push bildirimleri

 

Müşterilerle iletişim, herhangi bir işletme için hayati önem taşır. Anında bildirim özelliğini kullanan mobil uygulamalar, indirimler ve teklifler hakkında pazarlama bilgilerini anında gönderebilir veya müşterilere tüm işlem güncellemelerini verebilir.

Hedefli anında bildirimler gönderme , müşterilerle anında iletişim kurmadaki etkinlikleriyle bilinir ve yüksek tıklama oranlarının keyfini çıkardıkları bilinmektedir. Konum tabanlı anında iletme bildirimleri, istenen çevredeki müşterilere ulaşmak için istenen sonuca sahip olabilir, böylece daha fazla yanıt verme ve dönüştürme şansına sahip olabilir.

 

 • Hafiflik

 

Hiç kimse, cihazlarında birkaç MB değerinde yer kaplayan bir uygulama istemez. Mobil uygulamaların ağırlığı, kodsuz uygulama geliştirme platformumuz için bir başka odak alanıdır. Uygulama kullanıcılarının cihazlarında herhangi bir depolama sorunu yaşamamaları için Mobiluygulaman platformunda oluşturulan tüm uygulamaların hafif olmasını sağlıyoruz.

 

 • Arama seçenekleri

 

Bu o kadar temel bir özellik ki, birçok kişi bunu uygulamasına eklemeyi istemeden kaçırıyor. Bu özellik, özellikle yaygın oyun uygulamaları yerine iş uygulamaları ve sosyal uygulamalar söz konusu olduğunda çok önem kazanıyor. Tam olarak ne istediğinizi arayabilmenin rahatlığı yeterince vurgulanamaz. Mobil uygulamanıza daha fazla ürün veya içerik eklemeye devam ettikçe, kullanıcılar uygulamanızda etkili bir arama seçeneği olmadan bir kişiyi, ürünü veya içerik parçasını bulmayı hantal, hatta imkansız bulabilir.

 

 • Sosyal bütünleşme

 

Herkes sosyal medyayı sever. Eh, herkes değil, ama herkes kullanıyor. Sosyal medya özelliklerini uygulamanıza entegre ettiğinizde, kullanıcıların sosyal medya platformları üzerinden uygulamanızda beğendiklerini paylaşmalarına izin vermiş olursunuz. Bu size ücretsiz bir tanıtım ortamı sağlar.

Uygulama kullanıcılarınız markanızı onayladıkça, daha sadık müşteriler kazanmaya ve pahalı pazarlama kampanyalarınızdan daha çok meslektaş incelemelerine güvenen daha geniş bir kitleyi çekmeye devam edersiniz.

 

 • Güvenlik

 

Veri güvenliği ve gizliliği, internet kullanıcıları arasında ortaya çıkan bir endişedir. Bir mobil uygulama sahibi olarak, uygulamanızın GDPR uyumlu olduğundan ve yerel yasaların belirlediği üst düzey güvenlik yönergelerine uyduğundan emin olmalısınız.

Uygulamanızda uygun güvenlik önlemlerinin alınmaması, sizi ve uygulama kullanıcılarınızı kötü niyetli bilgisayar korsanlarına veya siber saldırı başlatabilecek diğer vicdansız kuruluşlara maruz bırakır.

 

 • Analitik

 

Harika bir uygulamanız olabilir, ancak iyileştirmeler ve ince ayarlar üzerinde çalışmaya devam etmezseniz sonunda başınız belaya girecek. Uygulamanızdaki analiz özelliği, uygulamanızın performansının ilgili ayrıntılarından her zaman haberdar olmanızı sağlar. Size kullanıcı davranışının, sorunlu noktaların ve işletmeniz için mükemmel şekilde işe yarayan unsurların net bir resmini verir.

Bu değerli bilgileri edindikten sonra, lehinize çalışan şeyleri anlarken uygulamanızın aleyhinize olan yönlerini iyileştirme üzerinde çalışma fırsatına sahip olursunuz.

Çözüm

İşletmeniz için bir uygulama geliştirirken, iş yolculuğunuz sırasında yapacağınız herhangi bir başka işlem için de aynı özeni göstermeniz gerektiğini unutmayın.

Bu kapsamlı bir liste olmasa da, sahip olunması gereken bu özellikler listesi, mobil uygulama geliştirme yolculuğunuz için harika bir başlangıçtır.

İlk adımı atın ve uygulamanızı kodsuz bir şekilde oluşturmaya başlayın!

Mobiluygulaman ilk adımınız olabilir…

«
»

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir