APK

İÇİNDEKİLER

Çoğu zaman yeni bir APK oluşturma hizmetine ihtiyaç duymadan, yaptığınız değişiklikler otomatik olarak uygulamanıza da yansır. Tabi ki istisnai durumlar da mevcut.

Uygulamanız üzerinde şu değişiklikleri yaparsanız yeniden APK oluşturmak gerekiyor:

-Uygulama adı

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

-Uygulama resmi (Simgesi)

-Uygulama açılış resmi

Bunlar dışında yaptığınız tüm yenilik veya değişiklikler anında uygulamanıza yansıyacaktır.

Güncelleme: paket satın alan kullanıcılarımız kendi APK dosyalarını artık oluşturabiliyor!

Android cihazlar için mobil uygulama/app geliştiren kullanıcılarımızın APK dosyalarını biz oluşturup kendilerine teslim ediyoruz.

Bunun en büyük nedeni, APK dosyalarının oluşma sürecinin uzun olması, dosyaların boyutunun büyük olması.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Eğer herkese APK oluşturma işlemini herkese açık yaparsak, 10 kullanıcı bile aynı anda APK dosyası oluştursa bu inanılmaz bir sunucu yüklenmesi demek. Bu yüzden siteyi kullanan müşterilerimizin en hızlı şekilde uygulamasını oluşturması, takılmadan, sıkılmadan uygulama/app yapmasını sağlamak amacıyla APK oluşturma işlemini biz yapıyoruz.

Bu süre genellikle sizin oluşturacağınız APK süresinden de daha kısa oluyor ve size en kısa sürede teslim ediliyor.

Bayilik - Soru/Cevap

Hemen.

1- Hesabınıza girip Müşteriler menüsüne tıklayın, EKLE deyin ve müşteri bilgilerini girin. İster ondan isteyin ister bilgileri kendiniz yazıp müşteriye iletin. Hesap türünü “Genel kullanıcı kitlesi” seçin ve kaydedin.

2 – Müşteriniz artık sizin kendi alan adınızdan yada bizim sitemizden fark etmez, sağladığınız kayıt bilgileri ile giriş yapabilir ve uygulama geliştirebilir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

3 – Müşteri uygulamayı satın almak istediğinde size zaten ulaşacaktır. Ondan EFT yada sizin belirlediğiniz başka bir yöntemle ödemenizi alın.

4 – Ödeme aldıysanız hemen bize ulaşın ve uygulamayı kontrol edip aktif edelim.

5 – Müşteriniz artık APK çıktısı alabilir, bildirim gönderebilir, iOS için kaynak dosyaları indirebilir.

Siz nasıl uygulama oluşturuyorsanız müşterileriniz de aynı şeyi yapacak. Uygulama geliştirmeye başladıkları anda aplikasyonlar hem Android hemde iOS için geliştiriliyor. Daha sonra uygulama mağazalarında yayınlamak için bir APK ve kaynak dosya alabilirler. İster siz kendi hesaplarınızdan yayınlayın, ister yayınlama işini müşteriye bırakın. Karar sizin.

Aklınıza takılan bir şey olduğunda biz büyük ihtimalle buralarda olacağız, yada diğer ihtimalle Whatsapp’ın diğer ucunda. Sizde bizim gibi müşterilerinize telefon, whatsapp, e-posta adreslerinizi vererek istedikleri anda size ulaşmalarını sağlamalısınız.

Biz size yeni bir site sağlamıyoruz. Kendi alan adınız varsa onu kullanabilirsiniz. Yada ortalama 30 TL bir ücreti olan yeni bir domain/alan adını satın alabilirsiniz. O alan adını sitemize yönlendiriyorsunuz (burada nasıl yapacağınızı anlattık) ve white label denilen olay devreye giriyor. Müşteriler bizim sitemizi kullanıyor ama sizin adınızı/markanızı görüyor. Muhteşem değil mi?

Evet. Mobiluygulaman logosu yerine kendinize ait bir logo ekleyebilirsiniz. Böylece kimse bizim sitemize girdiğini anlamaz. Siz sunucu masrafları, sunucu sorunları ile uğraşmazsınız. Sadece müşterileriniz ile ilgilenirsiniz.

Elbette. Size sunduğumuz bütün özellikler onlar içinde aynen geçerli. Diğer sitelerin aksine bizde herhangi bir sınırlama yok, sınırsız bildirim zevkini onlar da tadacak.

Elbette. Uygulamaya girişlerini kısıtlayabilir, uygulama girebilirler ancak özellik eklemelerini önleyebilirsiniz. Ekstra durumlar için bizimle iletişime geçerseniz bizde yardımcı oluruz.

Ödemelerinize karışmıyoruz. Müşterileriniz ile bizim gibi sürekli iletişim halinde olursanız, kendi banka hesabınıza EFT yaptırabilirsiniz.

Bayilik paketi ile ayda en fazla 3 adet uygulama yayınlanabilir. Eğer faha fazla uygulama oluşturmak istiyorsanız yönetici ile iletişime geçebilirsiniz.

Artık aylık ödemeli baylili paketi ile sınırsız sayıda uygulama oluşturabilirsiniz.

Sınırsız 🙂 müşterileri kendiniz ekliyorsunuz, kendileri kayıt olmuyor. Bu nedenle istediğiniz kadar yeni kullanıcı kaydı yapabilirsiniz.

Biz Yapalım

Uygulamalar internet ihtiyacı duymayan bir yapıda ise çalışabilir ancak internet ihtiyacı duyan: WordPress, Facebook, Video, Form v.b. moduller internet olmadan çalışamaz. Uygulamalar ilk kez yüklenirken kullanıcılara Çevrimdışı içerik indirme uyarısı verilmesini isterseniz Sol menüden Detaylar’a tklayıp Çevrimdışı içeriği aktif hale getirmelisiniz.

Uygulama fikirleriniz siz ve bizim aramızda kimse ile paylaşılmaz ve uygulama bitirilip size teslim edildiği anda mülkiyeti size aittir.

Tamamen size ait.

Hakkımızda

Uygulama dosyaları Mobiluygulaman.com sunucuları üzerinde barınır ve bütün uygulamalar bu dosyalara bağlı çalışır. Bu nedenler Mobiluygulaman.com internet sitesinin çalışmadığı durumlarda bağlı bütün uygulamalarda işlevselliğini kaybeder, çalışmaz. Tabi ki bunun olmaması için elimizden geleni yapıyoruz.

Bu site ile Google ve Apple mobil cihazları için kodlama, programlama, teknik bilgi ihtiyacı olmadan, size sunulan yardımcı araçlarla çok kolay bir şekilde dakikalar içinde mobil uygulamalar oluşturabilirsiniz.

Mobiluygulaman.com ile Android ve IOS tabanlı işletim sistemleri için kendi özel uygulamalarınızı yapabilir, uygulamalarınıza eklediğiniz reklamlarla para kazanabilir, sitemizden alacağınız bayi (reseller)  hesabı ile kendi mobil uygulama yapma ağınızı kurup müşteri kazanıp onlardan para kazanabilirsiniz.

Ödemeler

Sitemizde yer alan bütün fiyatlara KDV hariçtir ve kesinlikle hiç bir gizli ücret, masraf veya komisyon alınmaz. KDV dahil ücret ödeme sayfasında sizlere açıkça gösterilmektedir.

Mobiluygulaman.com’da sunulan app/uygulama oluşturma/geliştirme hizmeti tamamen sizin tarafınızdan gerçekleştirilen bir işlem olduğu için ücret geri iadesi söz konusu olmamaktadır.

Kullanıcılar istedikleri uygulamayı kafasında planlar ve ona uygun bir paket satın alır. Satın almadan önce 3 gün boyunca istediği gibi dener. Bu süre zarfından sonra satın alınan bütün uygulamalar kullanıcı yükümlülüğü altında olduğundan geliştirmek ve yayımlamak kullanıcıya aittir.

Böyle bir sistem de de ücret iadesi mümkün görünmemektedir.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Şu koşullarda ise ücret iadesi alabilirsiniz

Mobiluygulaman.com sitesinde tarafında oluşan sorunlardan dolayı uygulamalar açılmaz veya çalışmaz ise ve bu durum 7 gün boyunca devam ederse ücreti iadesi yapılabilir. Sistemin düzeldiği her andan itibaren 7 gün sayımı tekrar başlar.

Uygulama oluşturma paketlerimizden birini satın alabilmek için en güvenilir ödeme seçeneklerinden olan:

 • Paypal (Henüz aktif değil)
 • Havale

Seçeneklerini kullanabilirsiniz. APK dosyalarını alabilmek için paket almak zorunda olduğunuzu unutmayın.

Teknik Bilgiler

Kaynak Kod: Android işletim sisteminde çalışan uygulamaların ve oyunların uzantısı olan APK‘nınpaketlenmemiş halidir. Yani bir APK uygulamasının içinde onlarca, yüzlerce hatta binlerce dosya ve klasör olur, işte o klasörlerin geneline Kaynak Kod denir ve Android Studio, Eclipse gibi programlar ile paketlenerek/derlenerek tek bir dosya haline getirilir, bu dosyanın uzantısı da .APK olur. Kısaca, Kaynak Kodlar yardımı ile uygulamaları düzenleyebilir ve tekrar tekrar imzalayarak paketleyebilirsiniz.

Biz mobiluygulaman olarak bu işi zaten sizin yerinize otomatik olarak yapıyoruz ve APKdosyasını size veriyoruz. Yoksa Kaynak Kodları tek tek Android Studio’da açıp APK haline getirmek gerekecekti.

Android APK sürümü/versiyonu, bir APK dosyasına ait oluşturulma numarasıdır. Örneğin: Hemen hemen  ilk defa oluşturulan bütün APK dosyalarının sürümü 1.0‘dır. Buda uygulamanınilk sürümü, birinci sürümü olduğunu ifade eder. Uygulama yenilendikçe bu sayı artar ve 1.1, 1.2yada direk 2.0, 3.0 gibi değerler alır.

Sizin değerli Mobiluygulaman kullanıcılarının yapması gereken sürüm şekli ise: geçerli olan örneğin; 1.0 ise 2.0 yapmak yada sürüm 4.0 ise 5.0 yapmak yani geçerli sürümün bir üstnumarasını yazmak.

Eğer Google Play‘de yüklü olan APK dosyasını güncellemek istiyorsanız bu sürüm numarasını mutlaka arttırmanız gerekiyor (3.0 ise 4.0 gibi) yoksa Google Play’de yer alan uygulamanızı güncelleyemezsiniz ve sürüm hatası alırsınız.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Paket kimliği,  uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran benzersiz bir kimliktir. Uygulama içinde ve uygulamanın yayınlandığı mağazanın url adresinde yer alır.

Paket kimliği diğer uygulamalardan farklı olmalı, com ile başlamalı ve uygulamayı tanıtan bir yapıda kurulmalı, örneğin, mobiluygulaman’ın demo uygulamasının paket kimliği şu şekilde olabilir:

Doğru paket kimliği: com.mobiluygulaman.demo.uygulama

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yanlış paket kimliği: mobiluygulaman.com.uygulama.demo.indir.full

Bu özellik ile uygulamanızı kullanan kişilere istediğiniz zaman bildirim gönderebilirsiniz. Tüm paketlerde bildirim gönderme özelliği aktiftir ve sınırsız sayıda bildirim göndermeniz sağlanır.

Bildirimleri, ister tüm kullanıcılara ister de Başlıklara göre gönderebilirsiniz. Bunun için uygulamanıza Başlıklar modülü eklemeli ve içerisine çeşitli başlıklar eklemelisiniz. Böylece sadece belirli kişilere bildirim göndermiş olursunuz.

Para kazanma denilen özellik, standart paket hariç, yıllık ve full paketler ile birlikte sunulan Admob reklamları ekleme işlemidir.

Admob, Google tarafından sunulan bir reklam yayınlama hizmetinin adıdır. Admob’a üye olarak, uygulamanıza yerleştireceğiniz kodlar yardımı ile, uygulama içerisinde banner yada geçiş reklamları yayınlayabilirsiniz. Böylece reklamlara tıklayan her gerçek kişi size para kazandıracaktır.

Unutulmamalıdır ki, kullanıcısı olmayan uygulamalar size para kazandıramaz. Öncelikle uygulamanızı tanıtıp, kullanan kişi sayısını arttırmalısınız. Daha sonra Admob reklamı eklemeniz daha yerinde olacaktır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

iOS, ünlü telefon markası Apple tarafından geliştirilen ve sadece Apple cihazları olan iPhone v.b. cihazların çalışmasını sağlayan genel işletim sisteminin adı.

Android, ünlü arama motoru Google tarafından geliştirilen; mobil telefonlar, tabletlerin v.b. cihazların çalışmasını sağlayan genel işletim sisteminin adı.

Üyelik Paketleri

 • Ücretsiz sürümde tüm modüller açıktır. Ücretsiz APK ve iOS için kaynak dosyası alabilirsiniz.
 • Ücretsiz pakette bizden teknik, tasarım ve diğer konularda destek alamazsınız.
 • Ücretsiz uygulamalarda Mobiluygulaman.com reklamları yer almaktadır ve üst paketlere geçiş haricinde uygulamalardan kaldırılması söz konusu değildir.
 • Ücretsiz yapılan uygulamalar takip edilir ve 30 gün içinde Google Play yada App Store uygulama mağazalarından herhangi birinde yayınlanmaz ise uygulamalar haber vermeksizin tamamen silinme hakkı saklıdır.
 • Ücretsiz uygulamalar takip edilir ve; terör propagandası, cinsellik, kumar v.s. etik ve yasal olmayan içerik sahibi mobil uygulamalar haber vermeksizin silinme hakkı saklıdır.
 • Bu şartlar dışında; sınırsız bildirim gönderebilir, mevcut tüm modülleri ücretsiz kullanabilirsiniz.
 • Ücretsiz pakette bulunan içeriğe; Mobiluygulaman değiştirme, silme, müdahale etme hakkına sahiptir.
 • Şartlara uyan ücretsiz paketli mobil uygulamalar, sitemizin ömrü kadar yayın hayatına devam edebilecektir.
 • Uygulamalarda bulunan resim, video, ses, metin, kod v.s. gibi içeriklerden tamamen uygulamayı ve/veya içeriği üreten Mobiluygulaman kayıtlı üyesi sorumludur, Mobiluygulaman doğacak telif ve diğer sorunlardan hiç bir sorumluluk kabul etmez.

Bu paket gerçekten efsane.

Aylık yada yıllık ödeme yapmak istemiyorsanız ancak her an uygulamanızı değiştirmek, geliştirmek istiyorsanız ve inanılmaz ama SINIRSIZ sayıfa mobil uygulama geliştirmek istiyorsanız bu paketi kaçırmayın.

Sadece bir kere paketi satın alın ve daha sonra istediğiniz kadar mobil uygulama oluşturun, bildirim gönderin, yayınlayın.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Full üyelik paketinde bütün modüller açıktır. Ödemeler aydan aya her ayrı uygulama için bir kere yapılır. Bu paket ile ios ve android için sitemizde sunulan bütün özellikleri kullanabilir ve kolayca uygulama oluşturabilirsiniz.

Bu paketle toplamda 9 adet mobil uygulama oluşturabilirsiniz. Yıllık ödemelerde çok daha avantajlı olursunuz.

Bu pakette para kazanma olarak adlandırılan Admob reklam ekleme işlemi de yapılabilmektedir. Böylece Admob reklamlarını uygulamanıza ekleyerek para kazanabilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bu paket geçerliliğini yitirmiştir. Mevcut müşteriler aynı şartlarda hizmet süreleri sonuna kadar kullanabileceklerdir.

Paket süreniz bitince uygulamanız askıya alınır ve içeriğine ulaşılamaz. Yada üyeliğiniz ücretsiz pakete dönüşür ve bizim reklamlarımız uygulamanıza eklenir, uygulamada bir değişiklik yapamazsınız. Aylık yada yıllık olarak düzenli ödeme yaptığınız takdirde uygulamalarınız sürekli olarak açık kalmaya devam eder ve sunucu kesintileri haricinde kapanmaz. Sunucu kesintileri ise Facebook sayfamızdan sizlere duyurulur ve kesintileri zaten biliyor olursunuz.

Tags: ödeme, Paket

Standart Paket ve Full Paket için tek bir uygulama oluşturabilirsiniz.

Türkiye’yi bıraktık dünyanın en ucuz fiyatları ile uygulama geliştirme hizmeti veriyoruz. (İstenilen site il TL bazında karşılaştırılabilir) Bu nedenle her paket tek bir uygulama geliştirme için kullanılır. 2. bir uygulama yapılmak istenildiğinde istenilen herhangi bir paket tekrar alınabilir.

Muhteşem Paket’te “9”, Bayi paketinde ise inanılmaz ama “sınırsız” sayıda uygulama oluşturabilirsiniz.

Muhteşem pakette bir ay boyunca toplam 9 adet uygulama oluşturabilirsiniz. Ayınız dolup yeni ay için ödeme yaptığınızda 9 adet uygulama daha oluşturmaya devam edersiniz. Bayi paketinde ise patron çıldırdı tarzında bir yaklaşım sunuyoruz. Ödemelerinizi aksatmadan yaptığınız aboneliğiniz boyunca her ay sınırız sayıda mobil uygulama oluşturabilirsiniz.

Yıllık üyelik paketinde bütün modüller açıktır. Ödemeler yıldan yıla yani her yıl içerisinde her uygulama için bir kere yapılır. Bu paket ile ios ve android için sitemizde sunulan bütün özellikleri kullanabilir ve kolayca uygulama oluşturabilirsiniz.

Bu ödeme türünde çok daha avantajlı fiyatlardan uygulama yapabilirsiniz. 1 adet uygulama geliştirilir.

Bu pakette para kazanma olarak adlandırılan Admob reklam ekleme işlemi de yapılabilmektedir. Böylece Admob reklamlarını uygulamanıza ekleyerek para kazanabilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bir kez paketinde bütün modüller açıktır. Ödemeler her ayrı bir uygulama için sadece bir kez yapılır, başka bir aylık yada yıllık ödeme yapılmaz. Bu paket ile ios ve android için sitemizde sunulan bütün özellikleri kullanabilir ve kolayca uygulama oluşturabilirsiniz.

Bu paketle 1 adet uygulama oluşturabilirsiniz. Avantajlı olursunuz.

Bu pakette para kazanma olarak adlandırılan Admob reklam ekleme işlemi de yapılabilmektedir. Böylece Admob reklamlarını uygulamanıza ekleyerek para kazanabilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Standart üyelik paketinde bütün modüller açıktır. Ödemeler aydan aya her ayrı uygulama için bir kere yapılır. Bu paket ile ios ve android için sitemizde sunulan bütün özellikleri kullanabilir ve kolayca uygulama oluşturabilirsiniz.

Bu pakette 1 adet uygulama oluşturabilirsiniz. Yıllık ödemelerde çok daha avantajlı olursunuz.

Bu pakette para kazanma olarak adlandırılan Admob reklam ekleme işlemi yapılmamaktadır. Admob reklamlarını uygulamanıza ekleyerek para kazanmak istiyorsanız Full Paket yada Yıllık Paket’ten birini tercih edebilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bu paket geçerliliğini yitirmiştir. Mevcut müşteriler aynı şartlarda hizmet süreleri sonuna kadar kullanabileceklerdir.

Üyelik ve Giriş

Sitemize daha önce üye olduysanız ve girişte sorun yaşıyorsanız yeni bir şifre oluşturma talebinde bulunabilirsiniz.

Yeni bir şifre almak için şu sayfayı ziyaret edin ve en alttaki alana e-posta adresinizi yazarak yeni şifrenizi mail adresinize alın.

http://app.mobiluygulaman.com/#sign-up

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yeni şifrenizi aldıktan sonra giriş yaparak şifrenizi Hesabım sekmesi altından değiştirmeyi unutmayın.

Mobiluygulaman.com sitemize giriş yapmak için sitemiz üzerinden anasayfada ana menüde bulunan GİRİŞ linkine tıklayabilirsiniz yada şu adrese gidebilirsiniz.

Http://app.mobiluygulaman.com

Karşınıza çıkan sayfada Giriş yap sekmesi altında sizden istenen bilgileri doldurarak sitemize kolay bir şekilde giriş yapabilir ve app/uygulama oluşturmaya başlayabilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mobiluygulaman.com sitemize üye olmak için sitemiz üzerinden anasayfada üst menüde bulunan GİRİŞ linkine tıklayabilirsiniz yada şu adrese gidebilirsiniz.

Http://app.mobiluygulaman.com/#sign-up

Karşınıza çıkan sayfada Kayıt Ol sekmesi altında sizden istenen bilgileri doldurarak sitemize kolay bir şekilde üye olup app/uygulama oluşturmaya başlayabilirsiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Uygulama Oluşturma

Uygulamalar internet ihtiyacı duymayan bir yapıda ise çalışabilir ancak internet ihtiyacı duyan: WordPress, Facebook, Video, Form v.b. moduller internet olmadan çalışamaz. Uygulamalar ilk kez yüklenirken kullanıcılara Çevrimdışı içerik indirme uyarısı verilmesini isterseniz Sol menüden Detaylar’a tklayıp Çevrimdışı içeriği aktif hale getirmelisiniz.

Hem hayır hem evet (: Evet reklam gösterilir, çünkü sizin kendi Admob reklamlarınız gösterilir. (Full paket ve Yıllık paket alımlarında geçerli) Oda isterseniz tabi. Hayır gösterilmez, çünkü bizim reklamlarımız hiçbir surette uygulamalarınızda gösterilmez.

Tags: Admob, Reklam

Eğer herhangi bir işlem yaptığınızda yükleme simgesi sürekli dönüp duruyor ve bir türlü bitmiyorsa biraz daha bekleyip işlemin bitmesini bekleyebilirsiniz. İşlem yine bitmezse sayfayı yenileyerek aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz. Muhtemelen sorununuz çözülecektir.

Uygulama Yayınlama

Hayır. Geliştirilen uygulamalar yine geliştire müşterilerin kendileri tarafından Google Play Store’a ve Apple App Store’a yüklenir. Bunun en büyük sebebi kontrolün tamamen müşteride olması gerekliliğidir. Mobiluygulaman uygulamaları mağazalarda yayınlamaz.

Sitemiz üzerinden oluşturduğunuz iOS uygulamanızın kaynak kodlarını indirerek Xcode programı ile App Store’da yayınlamaya uygun hale getirmeniz gerekiyor. Yani IPA adlı dosyayı elde etmeniz gerekiyor. Buda Android’in APK dosyası gibi iOS’un uygulama dosyasının adı.

Daha sonra Google Play’de olduğu gibi bir App Store geliştirici hesabı açmalısınız. Bunun için de kayıt ücreti olarak 100 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu ücet ne yazık ki bir seferlik değil, yıllık olarak ödemelisiniz. Bu ücretin de mobiluygulaman.com ile bir alakası bulunmamaktadır. Tamamen Apple tarafından alınmaktadır.

Kayıt olmak için burada ki linke tıklayıp geliştirici hesabı açmanız gerekiyor. Zaten hesabınız varsa yukarıda ki Sign linkinden giriş yapabilrisiniz.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Oluşturduğunuz Google Android Apk dosyanızı Google Play Store’da yayınlamak için öncelikle Apk dosyasını bilgisayarınıza indirmelisiniz.

Daha sonra Google Play de bir geliştirici hesabı açmalısınız. Kayıt olmak için buraya tıklayınız. İlk kayıt ücreti olarak 25 dolar ödeme yapmanız gerekiyor. Daha sonra istediğiniz kadar uygulamayı Google Play’de yayınlayabilirsiniz. Ödediğiniz ücretin Mobiluygulaman.com ile bir ilgisi bulunmamaktadır.