Uygulamalarda ve Oyunlarda artık “reklam” uyarısı olacak!

Python mobil uygulama geliştirme mümkün mü?

Bir süredir Google Play tarafından dile getirilen “reklam içeren uygulama ve oyunlarda bir ibare olacağı” haberi gerçekleşiyor.

Artık Google Play üzerinden uygulama ve oyun yayınlayacak olan geliştiriciler, mağazaya ekledikleri uygulamalarda reklam olup olmadığını bildirmek zorundalar. Böylece uygulamaları indirecek olan kullanıcılar uygulamalar ve oyunlarda reklam olup olmadığını anlayacak ve belkide çoğu kişi buna göre indirecek.

Bu olayın özellikle reklamlardan bunalan kullanıcılar için bir artı olduğunu söylemek mümkün ancak şu gerçekte yadsınamaz ki reklamsız uygulama bulmak neredeyse imkansız. Elbette reklamsız bir çok oyun ve uygulama mevcut ancak onlarda çok popüler değil.

Uygulama geliştiricilerin amaçlarından biri de belki de en başında da para kazanmak olduğunu düşünürsek bu geliştiriciler için bir manada olumsuz olabilir reklam olan bir uygulamanın indirme sayısı az da olsa düşebilir.

Çok yakında hayata geçecek olan “Reklam içeren uygulama” ibareli hizmet bakalım geliştirilecelere ve kullanıcılara neler katacak yakında göreceğiz…

 

«
»

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir